A A A
Wersja kontrastowa

WyszukiwarkaKirchhoff Polska inwestuje w SSE EURO-PARK MIELEC

kirchhoffAgencja Rozwoju Przemysłu udzieliła firmie Kirchhoff Polska kolejnego zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC.

Projekt inwestycyjny Spółki zakłada rozbudowę zakładu w Mielcu w celu uruchomienie produkcji nowego asortymentu elementów nadwozi samochodów. Planowane jest poniesienie nakładów inwestycyjnych na poziomie 24,5 mln zł i zatrudnienie 12 nowych pracowników.

Zakończenie inwestycji planowane jest w 2016 roku.

Firma Kirchhoff jest producentem części samochodowych. Odbiorcami wyrobów spółki są producenci uznanych marek samochodów, m.in. GM, Ford, Volkswagen, Daimler, BMW, Audi.

Jest to ósme zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej wydane w roku 2014 na terenie SSE EURO-PARK MIELEC. W ramach udzielonych w bieżącym roku zezwoleń w SSE EURO-PARK MIELEC przedsiębiorcy zadeklarowali nakłady inwestycyjne w wysokości ponad 134 mln zł oraz utworzenie blisko 120 nowych miejsc pracy.

SSE Euro-Park w Mielcu jest najstarszą strefą w Polsce, utworzoną w 1995 r. Zajmuje prawie 1,3 tys. ha i jest zlokalizowana w 23 miejscowościach: na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, w Małopolsce, oraz na Pomorzu Zachodnim.

Od początku powstania strefy nakłady poniesione przez inwestorów przekroczyły 6 mld zł, a zatrudnienie sięgnęło ponad 23 tys. osób. Do tej pory wydano 264 zezwoleń na prowadzenie działalności na obszarze strefy.