A A A
Wersja kontrastowa

WyszukiwarkaWręczenie nagród Ministra Gospodarki przez mielecką strefę

W piątek, 8 maja br. odbył się VI Mielecki Festiwal Nauki „Leonardo", którego partnerem była Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. W trakcie uroczystości  zostały wręczone nagrody (statuetki oraz dyplomy) Ministra Gospodarki, które trafiły w ręce przedstawicieli przedsiębiorców, instytucji i szkół za szczególne zaangażowanie w rozwój szkolnictwa zawodowego.

Uhonorowani statuetką Ministra Gospodarki zostali: wśród przedsiębiorców - Aesculap Chifa, MTU Aero Engines Polska, Polskie Zakłady Lotnicze, Kirchhoff Polska, Lubelska Wytwórnia Dźwigów Osobowych LIFT SERVICE, Bilfinger Mars Offshore, z kolei wśród jednostek edukacyjnych wyróżniono Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli, Zespół Szkół Technicznych w Mielcu, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim oraz Zespół Szkół Technicznych w Leżajsku

Istotnym wydarzeniem programu było podpisanie porozumienia między Agencją Rozwoju Przemysłu S.A., a  Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu mającego na celu wsparcie finansowe dla Młodzieżowej Akademii Umiejętności Technicznych „LEONARDO".

Młodzieżowa Akademia Umiejętności Technicznych „Leonardo" ma na celu rozwijanie wyobraźni, kreatywności oraz konkretnych umiejętności technicznych. Oferta MAUT obejmuje zajęcia m.in.: „Laboratorium modelarstwa i rakiet kosmicznych", „Zapis konstrukcji z elementami wspomagania projektowania 2D i 3D", „Laboratorium budowy i programowania robotów", „Wirtualne loty nad Mielcem – kurs pilotażu", „Praktyczne podstawy fotografii i grafiki cyfrowej".

Kolejne ważne porozumienie jakie zostało zawarte przez Polskie Zakłady Lotnicze, Starostwo Powiatowe w Mielcu, mielecki Zespół Szkół Technicznych oraz CKPiDN, a dotyczyło objęcia patronatem przez PZL kształcenia uczniów Zespołu Szkół Technicznych na kierunku „Technik mechanik". Daje to szansę uczniom na zdobycie takiego wykształcenia i umiejętności, które w przyszłości umożliwi podjęcie pracy w przemyśle lotniczym, w firmach działających w SSE EURO-PARK MIELEC.

Festiwal odbył się w Regionalnym Centrum Transferu Nowoczesnych Technologii Wytwarzania w Mielcu, na którym zostały przedstawione wykłady popularnonaukowe, warsztaty, prezentacje modeli wykonanych przez uczniów gimnazjów na podstawie pomysłów Leonarda da Vinci. Wszystko po to, aby naukę i technikę pokazać w sposób zrozumiały i zarazem atrakcyjny, a także wyzwolić wyobraźnię i kreatywność uczniów.

Porozumienie o współpracy pomiędzy Agencją Rozwoju Przemysłu S.A. a Centrum Kształcenia Praktycznego i  Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu