A A A
Wersja kontrastowa

WyszukiwarkaUczniowie zwiedzali strefę

W ubiegłym tygodniu uczniowie klasy Technikum Logistycznego z Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu odwiedzili Specjalną Strefę Ekonomiczną EURO-PARK MIELEC.

Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji o strefie, w trakcie której zapoznano młodzież z tematyką dotyczącą funkcjonowania Specjalnych Stref Ekonomicznych. Ponadto przybliżono im  historię tworzenia się pierwszej w Polsce specjalnej strefy ekonomicznej jak również przedstawiono możliwości inwestycyjne w strefie.

Po prezentacji odbyła się wizyta objazdowa w strefie, w trakcie której uczniowie zapoznali się ze stanem zagospodarowania obszaru w Mielcu i realizowanymi tu inwestycji.

Następnie przyszli logistycy udali się na zwiedzanie zakładu firmy Melex, producenta pojazdów z napędem elektrycznym, który prowadzi działalność w strefie od 2004 roku.

Wizyta młodzieży w SSE EURO-PARK MIELEC odbyła się w ramach wycieczki zawodoznawczej podczas, której uczniowie przygotowujący się do podjęcia „pierwszej pracy” mogą dowiedzieć się jakie są możliwości zatrudnienia ich na rynku pracy w nowo powstających firmach na terenie strefy.

wojnicz1wojnicz2