A A A
Wersja kontrastowa

Wyszukiwarka



Uczniowie zwiedzali strefę

W ramach dni otwartych strefy Oddział Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. w Mielcu gościł młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 9 z Łodzi.

Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji, w trakcie której przybliżono historię tworzenia się pierwszej w Polsce specjalnej strefy ekonomicznej jak również zasady jej funkcjonowania oraz profile firm prowadzących działalność w strefie.

szkoła-łódźTo w jaki sposób strefa wpływa na rozwój rynku pracy uczniowie mogli dowiedzieć się podczas projekcji krótkiego filmu pn.: „Spełniamy marzenia”, promującego inicjatywy edukacyjne, w które aktywnie angażuje się zarządzający strefą.

Ponadto w ramach spotkania odbyła się wizyta objazdowa po terenie SSE w Mielcu. Uczniowie mieli okazję zapoznać się ze stanem zagospodarowania strefy oraz z nowymi inwestycjami przedsiębiorców.

Młodzież wizytująca mielecką strefę uczęszcza do klasy o profilu technik mechatronik, która objęta jest patronatem firmy BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego. W związku z tym w ramach kilkudniowej wycieczki zawodoznawczej uczniowie zwiedzali także zakład firmy BSH (w. Zelmer), producenta sprzętu AGD, który jest zlokalizowany na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC w podstrefie Głogów Małopolski.