A A A
Wersja kontrastowa

WyszukiwarkaTargi Pracy Powiatu Mieleckiego

21 września 2017 r. w Zespole Szkół Technicznych  w Mielcu odbyły się  pierwsze Targi Pracy Powiatu Mieleckiego. Organizatorzy Powiatowy Urząd Pracy w Mielcu i Centrum Aktywizacji Zawodowej OHP, umożliwili zapoznanie się z aktualnymi ofertami pracy lokalnych przedsiębiorców.

tp2Odwiedzający targi w tym młodzież szkolna, bezrobotni w rożnych grupach wiekowych mogli w jednym miejscu poznać ofert pracy ponad  40 wystawców, liczną grupę stanowili inwestorzy strefowi poszukujący kandydatów na różne stanowiska pracy ( m.in. Sierosławscy, Bury, Husqvarna, Waldrex, Spiroflex, PZL Mielec, Kirchhoff, Plastwag, Lear, Cobi, Metalpol, Kronospan, Remog i inni).

Poszukujący pracy mogli porozmawiać z osobami z działów HR firm powiatu mieleckiego, złożyć kwestionariusze osobowe u wystawców, a także wzbogacić swoją wiedzę o to jak przygotować dokumenty aplikacyjne i jak dobrze  się zaprezentować podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Dla osób przedsiębiorczych, które mają pomysł na własną firmę,  organizatorzy przygotowali „lekcję biznesu”, przedstawiając narzędzia wsparcia oferowane przez  PUP w Mielcu oraz MARR.

Ofert pracy były różnorodne, dominowały oferty skierowane do mężczyzn, obejmowały zarówno stanowiska  produkcyjne jak i te dedykowane wysokiej klasy inżynierom.