A A A
Wersja kontrastowa

WyszukiwarkaTargi Edukacyjne

W dniu 27 kwietnia br. w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu odbyły się XII Targi Edukacyjne „I co dalej gimnazjalisto?”.

Organizatorem targów po raz kolejny  był Zespół Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. Romana Sitki w Mielcu. Targi realizowane są w ramach projektu edukacyjnego z zakresu orientacji zawodowej dla uczniów klas III gimnazjów. Celem wydarzenia jest ułatwienie młodzieży dokonania właściwego wyboru szkoły, zgodnie z ich  zainteresowaniami i umiejętnościami.

Udział w wydarzeniu wzięli przedstawiciele władz samorządowych z regionu na czele z Prezydentem Miasta Mielca, Wicestarostą Powiatu Mieleckiego, dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych, nauczyciele, ponad 1000 uczniów, przedstawiciele placówek oświatowych oraz instytucje wspierające edukację w tym przedstawiciele Zarządzającego SSE EURO-PARK MIELEC. Dyrektor Oddziału ARP S.A. w Mielcu uważa iż w młodzieży tkwi ogromny potencjał, dokonanie dziś właściwego wyboru na ścieżce kształcenia zawodowego wpłynie na jakość życia w przyszłości.

Targi Edukacyjne to wydarzenie podczas, którego w jednym miejscu i czasie młodzi ludzie mogą zapoznać się z bogatą ofertą szkół, porozmawiać z uczniami i nauczycielami szkoły do której zamierzają aplikować.

Szkoły ponadgimnazjalne z terenu powiatu mieleckiego oferują szeroki wachlarz możliwości rozwoju i kierunków kształcenia.

Uczniowie klas III gimnazjum, mogą rekrutować do:  Zespołu Szkół Technicznych, Zespołu Szkół Budowlanych, Zespołu Szkół im. prof. J. Groszkowskiego, Zespołu Szkół Ekonomicznych ,  Zespołu Szkół w Radomyślu Wielkim, Zespołu Szkół w Przecławiu, Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. prof. Wł. Szafera w Rzemieniu,   lub do Liceum Ogólnokształcącego. W tych szkołach prowadzone jest kształcenie ogólne, techniczne lub zawodowe (branżowe). Zgodnie ze zmianą ustroju szkolnego, wynikającą z reformy edukacji wprowadzonej w styczniu 2017 r. tegoroczni absolwenci gimnazjum mogą kontynuować naukę w: 3 letnim  Liceum Ogólnokształcącym, 4 letnim technikum, lub w 3 letniej branżowej szkole I stopnia.

te2te3