A A A
Wersja kontrastowa

WyszukiwarkaStrefa wspiera projekty edukacyjne

26 kwietnia 2016. w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu odbyły się XI Targi Edukacyjne „ I co dalej Gimnazjalisto?", których organizatorem jest Zespół Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. Romana Sitki w Mielcu.

Głównym celem targów (pierwsze targi zorganizowano w 2005 r.) jest pomoc uczniom w dokonaniu właściwego wyboru dalszego kierunku kształcenia. W jednym miejscu i czasie młodzież ma możliwość zapoznania się z pełną ofertą szkół ponadgimnazjalnych. Prezentowane są kierunki kształcenia i zasady przyjęć na rok szkolny 2016/2017 w szkołach średnich. Inicjatywa skierowana została do uczniów klas trzecich gimnazjów, ich rodziców i  nauczycieli.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, Starosta Powiatu Mieleckiego Zbigniew Tymuła, oraz Prezydent Miasta Mielca Daniel Kozdęba. Udział w XI Targach Edukacyjnych wzięli: przedstawiciele władz samorządowych z regionu na czele z Prezydentem Miasta Mielca i Starostą Powiatu Mieleckiego.

Ponadto w tym wydarzeniu uczestniczyli Dyrektorzy Szkół Ponadgimnazjalnych, nauczyciele, przedstawiciele Zarządzającego SSE EURO-PARK MIELEC oraz przyszli absolwenci szkół gimnazjalnych.

Część oficjalną imprezy otworzyła pani Marta Mysona dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. Romana Sitki w Mielcu. Następnie głos zabrali zaproszeni goście.

W swoich przemówieniach życzyli młodzieży podjęcia słusznych, przemyślanych i trafnych decyzji, które wpłyną na dalszą przyszłość.

Mielec stawia na zawodowców, wykształconych w kierunkach technicznych – podkreślał Prezydent Miasta Mielca Daniel Kozdęba. Z kolei w swojej wypowiedzi Dyrektor Oddziału ARP S.A. w Mielcu Krzysztof Ślęzak zachęcał do udziału w Dniach Otwartych Strefy w celu zapoznania się z profilami działalności inwestorów strefowych, którzy coraz mocniej zwracają uwagę na kierunek wykształcenia i potencjał kadrowy w przypadku lokowania swoich inwestycji. W młodzieży tkwi ogromny potencjał, dokonanie dziś właściwego wyboru na ścieżce kształcenia zawodowego wpłynie na jakość życia w przyszłości – uzupełnił Dyrektor Oddziału ARP S.A. w Mielcu Krzysztof Ślęzak.

Zgodnie z założeniami tego projektu organizatorzy promowali edukację ekonomiczną, motywując młodzież do poszerzania wiedzy w tym zakresie poprzez prowadzenie rozmów i rozdawanie publikacji oraz wyświetlanie animowanych filmów o tematyce ekonomicznej. Co więcej organizatorzy zadbali o inne formy przekazywania wiedzy, przygotowując loterię z nagrodami dla uczniów.

Tegoroczne targi cieszyły się dużym zainteresowaniem i ok. 1000 gimnazjalistów z Mielca i powiatu mieleckiego skorzystało z okazji i wzięło udział w tym wydarzeniu.

* Zarządzający Specjalną Strefą Ekonomiczną EURO-PARK MIELEC aktywnie angażuje się w projekty pro-edukacyjne, których celem jest przede wszystkim promowanie kształcenia zawodowego. Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. poprzez wspieranie edukacji zawodowej zamierza wzmacniać współpracę świata nauki z biznesem, co powinno zaowocować dopasowywaniem się rynku pracy względem potrzeb kadrowych przedsiębiorców.