A A A
Wersja kontrastowa

WyszukiwarkaStrefa otwarta dla młodzieży szkolnej

Grupa uczniów i pedagogów z Zespołu Szkół w Woli Mieleckiej zwiedzała Specjalną Strefę Ekonomiczną EURO-PARK MIELEC.

8 lutego br. w siedzibie Oddziału ARP S.A. w Mielcu, odbyło się spotkanie w ramach otwartych dni Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC.

Grupa młodzieży gimnazjalnej Zespołu Szkół w Woli Mieleckiej podczas prezentacji o mieleckiej strefie zapoznała się z jej historią, efektami funkcjonowania czy możliwościami inwestycyjnymi oferowanymi przez zarządzającego SSE. Ponadto dowiedzieli się o wpływie strefy na rozwój lokalnego rynku pracy oraz zaangażowaniu ARP S.A. w obszar promocji szkolnictwa zawodowego.

Po prezentacji odbyła się wizyta objazdowa po terenie strefy w Mielcu, podczas której grupa zwiedzających miała okazję do zapoznania się z stanem zagospodarowania strefy oraz z nowymi inwestycjami przedsiębiorców.

W tym dniu uczniowie zwiedzali również dwa zakłady produkcyjne zlokalizowane na terenie strefy: BURY i KIRCHHOFF POLSKA.


BURY

Producent i dostawca zestawów głośnomówiących i systemów uchwytów telefonicznych dla sektora motoryzacyjnego. Działa w strefie od 2000 roku, zatrudniając blisko 850 osób.

KIRCHHOFF POLSKA

Firma z branży motoryzacyjnej, produkująca metalowe i hybrydowe złożone zespoły szkieletów strukturalnych nadwozi i podwozi. Prowadzi działalność w SSE od 1998 roku, gdzie inwestując 370 mln PLN stworzyła warunki pracy dla ok. 850 osób.