A A A
Wersja kontrastowa

WyszukiwarkaStrefa dla szkolnictwa

W dniu 26.02.2015 r., w siedzibie Oddziału ARP S.A. w Mielcu, odbyło się spotkanie w ramach otwartych drzwi Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC dla grupy uczniów i pedagogów Zespołu Szkół Nr im. Jana Kochanowskiego w Łańcucie. W trakcie prezentacji SSE uczniowie mogli zapoznać się z zasadami funkcjonowania strefy, możliwościami inwestycyjnymi oraz wpływem strefy  na rozwój rynku pracy, szkolnictwa oraz związane z tym możliwości wyboru zawodu i rozwoju zawodowego dla młodzieży szkolnej. W Łańcucie funkcjonuje podstrefa mieleckiej SSE, w której pierwsi inwestorzy już realizują swoje projekty tworząc miejsca pracy.

Spotkanie zakończyła   wizyta  objazdowa w strefie, w trakcie której uczniowie mogli zapoznać się ze stanem zagospodarowania obszaru w Mielcu i realizowanych tu inwestycji.

W dniu 27.02.2015 r. grupa uczniów zwiedzała zakłady firmy KIRCHHOFF Polska Sp. z o.o. (inwestor niemiecki, branża motoryzacyjna), jednego z pierwszych zagranicznych inwestorów realizujących projekty w mieleckiej strefie.