A A A
Wersja kontrastowa

WyszukiwarkaPrzyszłość edukacji zawodowej w kontekście zmian w systemie edukacji

W ubiegłym tygodniu w Regionalnym Centrum Dydaktyczno-Konferencyjnym i Biblioteczno-Administracyjnym Politechniki Rzeszowskiej odbyła się konferencja na temat „Przyszłość edukacji zawodowej w kontekście zmian w systemie edukacji”.

przyszłość edukacjiNa zaproszenie Pani Małgorzaty Rauch Podkarpackiego Kuratora Oświaty udział w tym wydarzeniu wzięli: Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Teresa Wargocka,   posłowie na Sejm RP Kazimierz Moskal i Wojciech Buczak, Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart, Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Maria Kurowska oraz przewodniczący sejmiku województwa podkarpackiego Jerzy Cypryś.

Ponadto obecni byli dyrektorzy szkół i palcówek związanych z kształceniem zawodowym, pracodawcy, reprezentanci instytucji i organizacji związanych z rynkiem pracy w województwie oraz przedstawiciele mieleckiej i tarnobrzeskiej SSE.

Konferencja była okazją do przedstawienia sytuacji w regionie w odniesieniu do reformy w systemie edukacji.

Zaprezentowano wyniki badań dotyczących sytuacji na lokalnym rynku pracy w zakresie m.in.: kompetencji zawodowych w kontekście oczekiwań rynku pracy czy współpracy szkół zawodowych z biznesem.