A A A
Wersja kontrastowa

WyszukiwarkaPrzyszli logistycy zwiedzali SSE

7 października br. uczniowie klasy Technikum Logistycznego z Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu odwiedzili Specjalną Strefę Ekonomiczną EURO-PARK MIELEC.

W pierwszej części spotkania wysłuchali prezentacji na temat historii mieleckiej SSE, możliwości inwestycyjnych w strefie oraz wpływie jaki strefa ma na rozwój rynku pracy.

Młodzież szkolną najbardziej interesowała branża logistyczna. Z uwagi na powiększające się skupiska firm tj. podstrefy wzrasta zapotrzebowanie na usługi w zakresie transportu i logistyki. Wobec tego coraz więcej firm logistycznych lokuje się w sąsiedztwie SSE, czego dobrym przykładem jest spółka RABEN, która buduje swoją halę w Mielcu a całkiem niedawno otworzyła swoje centrum logistyczne w Rzeszowie.

Po prezentacji odbyła się wizyta objazdowa w strefie, w trakcie której uczniowie zapoznali się ze stanem zagospodarowania obszaru w Mielcu i realizowanymi tu inwestycji.

Wizyta młodzieży w SSE EURO-PARK MIELEC odbyła się w ramach wycieczki zawodoznawczej podczas, której zwiedzali również zakłady produkcyjne i międzynarodowe lotnisko w Rzeszowie.

wojnicz1wojnicz2