A A A
Wersja kontrastowa

WyszukiwarkaMłodzież z zagranicy poznaje historię mieleckiej SSE

W ubiegłym tygodniu Oddział Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. w Mielcu, zarządzającego strefą gościł młodzież z zagranicy.

14 kwietnia br. polsko-niemiecka grupa uczniów I Liceum Ogólnokształcącego z Mielca i szkoły z Löhne wizytowała mielecką SSE. Tematem przewodnim były zagadnienia związane z odnawialnymi źródłami energii.

Podczas spotkania młodzież miała okazję zapoznać się z zasadami funkcjonowania strefy, możliwościami inwestycyjnymi w SSE oraz dowiedzieć się, jak firmy strefowe w praktyce wykorzystują oze.

Kolejnym punktem wizyty w strefie było odwiedzenie firmy Bury, producenta urządzeń głośnomówiących, i również jednego z inicjatorów współpracy szkół z miasta Mielec i Löhne - lokalizacjach gdzie przedsiębiorca posiada swoje zakłady.

Pod koniec ubiegłego tygodnia Specjalną Strefę Ekonomiczną EURO-PARK MIELEC ponownie zwiedzali uczniowie z zagranicy. Była to grupa uczniów z włoskiej szkoły technicznej - Istituto Di IstruzioneSuperiore "De Liguori" mieszczącej się w miejscowości Sant'Agata dei Goti - i mieleckiego Zespołu Szkół Budowlanych.

W pierwszej części spotkania młodzież szkolna uzyskała informacje na temat mieleckiej SSE, w szczególności historii tworzenia się pierwszej w Polsce specjalnej strefy ekonomicznej.

Po prezentacji odbyła się wizyta objazdowa po terenie strefy w Mielcu, w trakcie której uczniowie zapoznali się ze stanem zagospodarowania strefy oraz z nowymi inwestycjami przedsiębiorców.

Takie wizyty młodzieży z innych krajów realizowane są w ramach współpracy szkół lokalnych z zagranicznymi na zasadach wymiany i wizyt studyjnych, a zwiedzanie mieleckiej strefy należy do jednego ze stałych punktów tych spotkań.