A A A
Wersja kontrastowa

WyszukiwarkaDni otwarte strefy

W ramach tzw. „Dni otwartych strefy” uczniowie szkół średnich mają okazję do zwiedzania mieleckiego EURO-PARKU’u oraz zakładów tam funkcjonujących.

W ubiegłym tygodniu gościliśmy młodzież z województwa małopolskiego. Uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 z Dąbrowy Tarnowskiej oraz Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu poznali specyfiką działalności Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. jako zarządzającego obszarem EURO-PARK MIELEC. Dowiedzieli się o historii tworzenia się strefy w Mielcu, jakie warunki musi spełnić inwestora aby ubiegać się o decyzję o wsparciu, uprawniającą do korzystania ze zwolnienia z podatku dochodowego oraz mogli zapoznać się największymi inwestycjami w strefie.

W ramach wizyty uczniowie szkoły zwiedzili tereny strefy oraz zakłady działające w Mielcu. Uczniowie z Dąbrowy Tarnowskiej gościli w Raben Logistics Polska (logistyka) oraz w firmie C+N POLSKA (opakowania do kosmetyków) natomiast młodzież z Wojnicza odwiedziła Interphone Service (elektronika, dekodery cyfrowe), SIEROSŁAWSKI GROUP Jan Sierosławski (tworzywa sztuczne) oraz Melex (pojazdy elektryczne).

Wizyty młodzieży w mieleckim EURO-PARK’u odbyły się w ramach tzw. wycieczek zawodoznawczych podczas, których uczniowie przygotowujący się do podjęcia „pierwszej pracy” mogą dowiedzieć się jakie są możliwości zatrudnienia ich na rynku pracy m.in. w zakładach funkcjonujących na terenie strefy.

Wszystkim firmom zaangażowanym w organizację spotkań serdecznie dziękujemy!

dos1dos2dos3