A A A
Wersja kontrastowa

WyszukiwarkaDni otwarte strefy

W ubiegłym tygodniu Oddział Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. w Mielcu, zarządzający strefą gościł młodzież z Zespół Szkół Samochodowych w Nowym Sączu.

Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji o strefie, w trakcie której przybliżono historię tworzenia się pierwszej w Polsce specjalnej strefy ekonomicznej jak również główne założenia dotyczące funkcjonowania strefy. Na pytanie „w jaki sposób strefa wpływa na rozwój rynku pracy?” uczniowie mogli dowiedzieć się podczas projekcji krótkiego filmu pn.: „Spełniamy marzenia”, promującego lokalne inicjatywy edukacyjne, w które aktywnie angażuje się Zarządzający strefą.

Następnie po prezentacji odbyła się wizyta objazdowa po terenie SSE w Mielcu. Grupa zwiedzających miała okazję do zapoznania się ze stanem zagospodarowania strefy oraz z nowymi inwestycjami przedsiębiorców.

W ramach wizyty młodzież szkolna zwiedzała również zakład produkcyjny firmy Polskie Zakłady Lotnicze, znanego producenta samolotów, helikopterów oraz elementów dla branży lotniczej.

Dla uczniów przygotowujących się do podjęcia „pierwszej pracy” ważne jest aby wiedzieć jakie są możliwości zatrudnienia ich na rynku pracy i jaki mogą być oczekiwania przyszłych pracodawców wobec nich samych.