A A A
Wersja kontrastowa

WyszukiwarkaDni otwarte strefy

W ubiegłym tygodniu Oddział Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. w Mielcu, zarządzający strefą gościł młodzież z dwóch szkół: z Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych w Mielcu.

dosse2810Spotkania rozpoczynały się od prezentacji o strefie, w trakcie której przybliżono historię tworzenia się pierwszej w Polsce specjalnej strefy ekonomicznej jak również zasady funkcjonowania strefy oraz możliwości inwestycyjne w strefie. To w jaki sposób strefa wpływa na rozwój rynku pracy uczniowie mogli dowiedzieć się podczas projekcji krótkiego filmu pn.: „Spełniamy marzenia”, promującego inicjatywy edukacyjne, a w które aktywnie angażuje się zarządzający strefą.

Kolejnym punktem spotkania młodzieży ze strefą była wizyta objazdowa po terenie SSE w Mielcu. Uczniowie mieli okazję do zapoznania się ze stanem zagospodarowania strefy oraz z nowymi inwestycjami przedsiębiorców.

Spotkania młodzieży szkolnej z przedstawicielami zarządzającego SSE odbywają się w ramach tzw. wycieczek zawodoznawczych, których celem jest poznawanie rynku pracy – potencjalnych miejsc i zawodów w ramach których mogliby się rozwijać i podjąć swoją pierwszą pracę.