A A A
Wersja kontrastowa

WyszukiwarkaARP S.A. wspiera ambitnych Modelarzy

W gmachu budynku Starostwa Powiatowego w Mielcu odbyło się spotkanie młodych sportowców z przedstawicielami środowisk władz samorządowych, biznesu, nauki, którzy angażują się w rozwój ich pasji jakim jest modelarstwo.

Modelarze Młodzieżowej Akademii Umiejętności Technicznych Leonardo, która wspierana jest przez mielecki Oddział Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. w ostatnim czasie odnieśli imponujące sukcesy.

Z ostatnich Mistrzostw Świata Modeli Kosmicznych, które miały miejsce we Lwowie w dniach 22 – 30 sierpnia br. przywieźli 10 medali.

Mistrzem Świata Juniorów w klasie S7 został Wojciech Koszelski, a pierwszym wicemistrzem Przemysław Żurawski. Z kolei w kategorii drużynowej zostali Mistrzami Świata w klasie S7 oraz wicemistrzami świata w kategorii S5B.

Z medalami przyjechali również Andrzej Rusinowski oraz instruktor/trener Grzegorz Goryczka.  Zostali oni Drużynowymi  Wicemistrzami Świata Seniorów w klasie S7 oraz w klasie S5C.

modelarze1

Warto podkreślić, że oprócz ARP S.A. w tym projekcie uczestniczą również firmy strefowe m.in.: Polskie Zakłady Lotnicze, KIRCHHOFF Polska czy FIRMA TARAPATA.

Jeszcze raz gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.