A A A
Wersja kontrastowa

WyszukiwarkaW Lublinie inwestują …

Protektor S.A., producent obuwia technologicznego dla służb mundurowych ma nową siedzibę i zakład produkcyjny w lubelskiej podstrefie Specjalnej Strefie Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC.

20 września br. odbyła się uroczystość otwarcia nowego obiektu spółki Protektor, w której udział wzięli przedstawiciele władz lokalnych, Agencji Rozwoju Przemysłu S.A., czyli zarządzającego mielecką SSE oraz specjalnie zaproszeni goście i pracownicy firmy.

W trakcie wydarzenia zaprezentowano nowoczesny zakład a goście mieli okazję zwiedzać halę liczącą 7 tys., gdzie ulokowana jest część produkcyjna i magazynowa wraz z biurami. Znajdują się tam m.in.: dział rozkroju, szwalnia, działy montażu tradycyjnego oraz wtryskowego.

Protektor SA to spółka z polskim kapitałem, która obecnie jest jednym z największych w Europie producentów obuwia ochronnego, militarnego oraz specjalistycznego o wysokiej klasie bezpieczeństwa.

Produkty firmy spełniają bowiem wyśrubowane normy krajów NATO. Protektor od dawna notuje sukcesy za granicą tj. na rynku niemieckim jest głównym dostawcą specjalistycznego obuwia, używanego w zakładach z branży elektronicznej.

protektor1 protektor2 

Nowy inwestor

Kolejnym inwestorem w Specjalnej Strefie Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC została firma GORBI Piotr Garbacz, która planuje rozwój swojej działalności w podstrefie Lublin.

W ramach udzielonego przez Agencję Rozwoju Przemysłu S.A. zezwolenia na działalność w strefie przedsiębiorca zamierza wybudować nowoczesny zakład produkcyjny, co pozwoli na uruchomienie produkcji nowej generacji zewnętrznych osłon tarasowych i okiennych (pergol, markiz, rolet screen i zabudów szklanych na balkony i tarasy).

W nowej hali produkcyjnej inwestor planuje zainstalować linię technologiczną oraz wydzielić część powierzchni obiektu na dział badawczo-rozwojowy i prototypownię, gdzie będą prowadzone badania nad doskonaleniem produktów.

Całe przedsięwzięcie szacowane na ponad 8,5 mln zł umożliwi zatrudnienie co najmniej 42 nowych pracowników.