A A A
Wersja kontrastowa

WyszukiwarkaSzybki rozwój – ich specjalność

rozwójRegion podkarpacki jest pełen firm, które rywalizują z najlepszymi na świecie. Otwierają oddziały na całym świecie oraz wdrażają innowacyjne technologie w swoją działalność. Mały rodzinny biznes przeradza się w przedsiębiorcę, który działa globalnie.

Wśród firm szybko rozwijających się, wychodzących ze swoją aktywnością poza krajowe granice są podmioty prowadzące działalność w ramach Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC.

Przedsiębiorstwo Handlowe "ELMAT" Sp. z o.o. rozbudowuje się i działa w dwóch podstrefach Mieleckiej strefy w Trzebownisku i w Głogowie Małopolskim.

Produkuje zaawansowane technologie światłowodowe celem tworzenia szerokopasmowych sieci telekomunikacyjnych. Jest jednym z najnowocześniejszych zakładów w Europie, rywalizującym z największymi w branży na świecie.

Na terenie podstrefy zainwestowali już blisko 50 mln PLN i zatrudniają ponad 220 osób.

Wyróżnić należy również D.A. GLASS-DOROS TEODORA. Przedsiębiorstwo działające w podstrefie Głogów Małopolski SSE EURO-PARK MIELEC charakteryzuje szybkie tempo rozwoju w obszarze przetwórstwa szkła płaskiego.

Obecnie firma swoje siły koncentruje na projekcie dotyczącym oświetlenia drogowego opierającego się na innowacyjnym systemie optycznym.

W Mieleckiej strefie firma poniosła nakłady inwestycyjne na poziomie 27 mln PLN, tworząc 90 nowych miejsc pracy.