A A A
Wersja kontrastowa

WyszukiwarkaSpotkanie z przedstawicielami Biura Radcy Handlowego Ambasady USA

W Mielcu odbyło się spotkanie reprezentantów Biura Radcy Handlowego Ambasady USA z władzami miasta i przedstawicielami biznesu.

24 marca br. w gmachu Urzędu Miejskiego Jan Myśliwiec, Wiceprezydenta Miasta Mielca gościł Attache Handlowego Kenneth’a Duckworth’a i Annę Janczewską, Specjalistę ds. handlowych.

attache usaW spotkaniu uczestniczył również Krzysztof Ślęzak, Dyrektor Oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. w Mielcu, zarządzającej Specjalną Strefą Ekonomiczną EURO-PARK MIELEC.

W trakcie wizyty przedstawiciele Ambasady USA zapoznali się z potencjałem Miasta Mielca jako miejsca otwartego na współpracę z amerykańskim biznesem oraz z ofertą SSE EURO-PARK MIELEC, gdzie tworzone są możliwości inwestycyjne dla przedsiębiorców, również dla tych ze Stanów Zjednoczonych. Jako dobry przykład rozwoju lokalnej przedsiębiorczości zaprezentowała swoje osiągnięcia firma BURY, producent urządzeń do mobilnej komunikacji m.in.: zestawy głośnomówiące.

Celem wizyty było zapoznanie się z osiągnięciami miasta i regionu a w szczególności z tematyką dotyczącą rozwoju inteligentnych miast i tzw. „Przemysłu 4.0”.

W ramach dwudniowej wizyty w regionie amerykańska delegacja odwiedziła również Rzeszów.