A A A
Wersja kontrastowa

WyszukiwarkaPrzewodnicy w strefie

26 lutego br. grupa z Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Przemyślu odwiedziła Specjalną Strefę Ekonomiczną EURO-PARK MIELEC.

W pierwszej części spotkania wysłuchali prezentacji na temat historii tworzenia się mieleckiej SSE, możliwości inwestycyjnych oraz efektach funkcjonowania strefy.

Po prezentacji odbyła się wizyta objazdowa w strefie, w trakcie której przemyska grupa zapoznała się ze stanem zagospodarowania obszaru w Mielcu i realizowanymi tu inwestycjami.

pttkWizyta przewodników w SSE EURO-PARK MIELEC odbyła się w ramach wycieczki podczas, której zwiedzali również zakłady produkcyjne funkcjonujące w strefie tj.: PZL Mielec Sikorsky A Lockheed Martin Company i Melex.

* Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze to najstarsze w Polsce stowarzyszenie skupiające turystów i krajoznawców. Powstało sześćdziesiąt lat temu z połączenia Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego (1873 r.) i Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego (1906 r.).

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze zrzesza blisko 70 tysięcy członków. Działają oni w ponad 2,2 tysiącach kół i klubów PTTK. Bardzo ważnym dorobkiem Towarzystwa są szlaki turystyczne, ich znakowanie i konserwacja. Przez najatrakcyjniejsze tereny w Polsce przebiega prawie 76 tys. kilometrów wyznakowanych przez PTTK szlaków: pieszych nizinnych, górskich, rowerowych, narciarskich, konnych, wodnych i innych. Przez Polskę wiodą dalekobieżne (transeuropejskie) szlaki piesze i rowerowe, nad którymi merytoryczną opiekę i prawną sprawuje PTTK.