A A A
Wersja kontrastowa

WyszukiwarkaPrzedstawiciele WPHiI w SSE

Przedstawiciele Wydziałów Promocji Handlu i Inwestycji Ambasad i Konsulatów RP (WPHI) z ponad 40 krajów świata wizytowali dwie specjalne strefy ekonomiczne zarządzane przez Agencję Rozwoju Przemysłu S.A.

Spotkanie, które miało miejsce 30 września br. w Zamku w Baranowie Sandomierskim rozpoczęło się od powitania gości przez Wiceprezesa Zarządu ARP S.A. Marcina Zielińskiego. Krótka prezentacja przybliżyła gościom ofertę Agencji obejmującą usługi i produkty finansowe dla przedsiębiorców, które opierają się na trzech równorzędnych filarach: innowacje, restrukturyzacja, inwestycje.

W imieniu radców głos zabrał przedstawiciel Ministerstwa Gospodarki, Dyrektor Departamentu Promocji i Współpracy Dwustronnej Wojciech Pobóg-Pągowski. Podziękował za przygotowanie wizyty reprezentantów WPHI na Podkarpaciu i skierował kilka ciepłych słów pod adresem zarządzającego Mielecką i Tarnobrzeską SSE.

Następnie oferty SSE EURO-PARK MIELEC i TSSE EURO-PARK WISŁOSAN we wspólnej prezentacji przedstawili Dyrektorzy Oddziałów ARP S.A.: Krzysztof Ślęzak (Mielec) i Maciej Ślęzak (Tarnobrzeg). Strefa to nie tylko możliwość uzyskania zwolnienia z podatku dochodowego, lecz również szereg korzyści wynikających z kooperacji z lokalnymi  środowiskami samorządów, instytucji okołobiznesowych i edukacyjnych, parków technologicznych czy zarządzającego SSE.

Ponadto podczas spotkania przedstawiciele WPHI mieli okazję zapoznać się z ofertą turystyczną/kulturalną Zamku w Baranowie Sandomierskim, zarządzanym przez Fundację PRO ARTE ET HISTORIA (powołana przez ARP S.A.). Zamek nazywany też "małym Wawelem" jest doskonałym miejscem dla aktywnego wypoczynku jak i atrakcyjnym miejscem na organizacje spotkań biznesowych. Zamek otoczony 14 ha parkiem z polem golfowym, na terenie którego działa muzeum, gdzie można zapoznać się z historią obiektu.

W ramach wizyty radcowie zwiedzili tereny strefowe i zakłady wybranych przedsiębiorców. W Mielcu reprezentanci WPHI poznali szczegóły dotyczące produktów oferowanych przez Polskie Zakłady Lotnicze Sp. z o.o. natomiast w Tarnobrzegu mieli okazję przyjrzeć się produkcji Pilkington Automotive Poland Sp. z o.o., producenta szyb samochodowych.

* Wydziały Promocji Handlu i Inwestycji  są zagranicznymi placówkami Ministra Gospodarki, działającymi w ramach Ambasad i Konsulatów RP. Aktualnie funkcjonuje 48 placówek rozmieszczonych na wszystkich kontynentach.

Głównym zadaniem WPHI jest udzielenie wsparcia małym i średnim przedsiębiorstwom w kontaktach gospodarczych w świecie m.in.: promocja polskiej gospodarki, przyciąganie inwestycji zagranicznych do Polski, wspieranie i doradztwo dla polskich eksporterów w tym wyszukiwanie  partnerów kooperacyjnych i inwestycyjnych dla firm polskich.