A A A
Wersja kontrastowa

WyszukiwarkaPODSUMOWANIE 2013 roku - Spotkanie z Inwestorami SSE EURO-PARK MIELEC

10 stycznia br. miało miejsce uroczyste spotkanie z inwestorami SSE EURO-PARK MIELEC, podsumowujące 2013 rok. Spotkanie zorganizowane zostało w Nowej Wsi k. Rzeszowa w Blue Diamond Hotel z udziałem Marszałka Województwa Podkarpackiego, przedstawicieli samorządów oraz inwestorów.

Po powitaniu przybyłych gości dyrektor mieleckiego oddziału ARP S.A. Mariusz Błędowski podsumował miniony rok. Nowe inwestycje na obszarze SSE EURO-PARK MIELEC to 25 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie strefy z deklarowanymi nakładami inwestycyjnymi rzędu 713,8 mln PLN oraz 1016 nowymi miejscami pracy.

To jeden z najlepszych wyników spośród wszystkich specjalnych stref ekonomicznych w naszym kraju. Pod względem wydanych zezwoleń mielecka SSE osiągnęła czwarty wynik w kraju – deklarowane nakłady inwestycyjne dały czwarte miejsce wśród 14 funkcjonujących w Polsce SSE, a z kolei co do deklarowanych do utworzenia miejsc pracy jest to trzeci najlepszy wynik wśród polskich stref.

Od początku powstania strefy wydaliśmy łącznie 256 zezwoleń (stan na 31.12.2013),  nakłady poniesione przez inwestorów wynoszą ponad 5,85 mld PLN, a zatrudnienie 22 826 osób.

W 2013 r. obszar mieleckiej strefy uległ zmianie wynosi 1299 ha, po włączeniu 53,4 ha w podstrefach w Mielcu, Dębicy, Rzeszowie i Szczecinie oraz w ramach nowo-powstałych podstref w Łańcucie, Radymnie i Sędziszowie Małopolskim.

Uczestniczący w spotkaniu przedstawiciel Agencji Rozwoju Przemysłu, Pełnomocnik ds. Specjalnych Stref Ekonomicznych Andrzej Karabon podziękował wszystkim za wkład wniesiony w pracę na rzecz ARP oraz zaznaczył, że mielecki oddział osiąga coraz lepsze wyniki w rozwoju kolejnych projektów inwestycyjnych.

Z kolei Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl nie szczędził słów pochwał pod adresem zarządzającego SSE EURO-PARK MIELEC. Wspomniał również o intensywności rozwoju regionu i najbliższej perspektywie dla województwa, które w warunkach obowiązywania nowej mapy pomocy regionalnej stanie przed ogromną szansą na kolejne inwestycje.

Perspektywy dla SSE EURO-PARK MIELEC

W 2014 roku włączone zostaną kolejne nowe tereny inwestycyjne do strefy. Zgłoszono wnioski do Ministerstwa Gospodarki o zmianę granic SSE o obszary położone w Częstochowie, Rzeszowie, Kaliszu, Dębicy oraz Chełmie.

Podczas spotkania wręczono uroczyście ubiegłoroczne zezwolenia dla firm na realizację kolejnych projektów inwestycyjnych na obszarze SSE EURO-PARK MIELEC.

impreza noworoczna 2014

WYDANE ZEZWOLENIA W 2013 PRZEZ MIELECKĄ SSE

MIELEC
RBC Bearings Polska Sp. z o.o.

 

LUBLIN
"Europiek" Spółka z o.o.
PZ CORMAY S.A.
Verano Ryszard Miazga
,,MEDI-SEPT" Sp. z o.o.
ABM Greiffenberger Polska Sp. z o.o.
GT 85 POLSKA Sp. z o.o.
Lubelska Wytwórnia Dźwigów Osobowych LIFT-SERVICE S.A.

 

TRZEBOWNISKO
Akces-Med. Sp. z o.o.
P.P.U.H. "BRYK" Witold Bryk
SIEROSŁAWSKI GROUP Jan Sierosławski
ML SYSTEM Sp. z o.o.

 

KROSNO
SPLAST sp. z o.o. sp.k.
POTOCKI PIOTR "ECO-LINE"

 

ZAGÓRZ
W.P.S. Sp. z o. o.

 

ZAMOŚĆ
Zakład Produkcyjno-Handlowy "SIATEX" Artur Fert

 

SZCZECIN
Bilfinger Crist Offshore Sp. z o.o.