A A A
Wersja kontrastowa

WyszukiwarkaPodstrefa w Szczecinie otwarta dla inwestorów

Ponad 50 ha terenów inwestycyjnych w podstrefie Szczecin Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC zostało przygotowane dla przyszłych inwestorów.

Z okazji zakończenie tej inwestycji odbyła się konferencja prasowa z udziałem władz miasta, województwa, a także przedstawicieli Agencji Rozwoju Przemysłu oraz Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

Koszt całego przedsięwzięcia związanego z doprowadzeniem niezbędnej infrastruktury technicznej do strefy wyniósł 70 mln zł. Do terenów inwestycyjnych doprowadzono m.in.: sieć energetyczną, kanalizację deszczową oraz sieć sanitarną, nie zapominając również o infrastrukturze komunikacyjnej.

Tereny inwestycyjne „Trzebusz" i „Dunikowo" to w pełni uzbrojone obszary z przeznaczeniem pod działalność związaną z usługami, produkcją i logistyką. W 2014 roku do zbycia przeznaczono 8 działek o łącznej powierzchni ponad 18 ha. Kolejne oferowane będą w 2015 roku.

Tereny są bardzo dobrze skomunikowane z bezpośrednim dostępem do autostrady A6 i w niedalekiej odległości od portu Lotniczego Szczecin Goleniów.

SSE EURO-PARK MIELEC Podstrefa Szczecin została utworzona decyzją Rady Ministrów z 2010 roku i obecnie obejmuje łączny obszar 94 ha.

Na terenie Podstrefy Szczecin w oparciu o ważne zezwolenie działają 4 firmy: Garo Polska, Sanger Metal, HKL Dekoracja Okien oraz, Bilfinger Crist Offshore. Powyższe spółki deklarują wydatki inwestycyjne na poziomie 361,9 mln zł oraz utworzenie 547 nowych miejsc pracyna terenie SSE.