A A A
Wersja kontrastowa

WyszukiwarkaPodkarpackie SSE promowane w Hiszpanii

W dniach od 10 do 13 maja br. odbyła się kolejna edycja Aerospace & Defence Mettings. Wydarzenie, które dedykowane jest branży lotniczej i obronnej w tym roku miało miejsce w hiszpańskiej Sewilli.

Głównym celem pobytu w stolicy Andaluzji delegacji z Podkarpacia, na czele z Marszałkiem Województwa Podkarpackiego Władysławem Ortylem była prezentacja potencjału regionu - miejsca z tradycjami przemysłowymi, i z dynamicznie rozwijającym się przemysłem lotniczym.

W czasie prezentacji regionalnej przedstawione zostały również podkarpackie specjalne strefy ekonomiczne (SSE EURO-PARK MIELEC i TSSE EURO-PARK WISŁOSAN) zarządzane przez Agencję Rozwoju Przemysłu S.A., które w swojej ofercie proponują duże możliwości inwestycyjne dla rozwoju sektora lotniczego (środowisko inwestycyjne, kooperanci branżowi, wykwalifikowana kadra pracowników).

W przyszłym roku planowana jest kolejna edycja „Aerospace & Defense Meetings". Tym razem stolicą lotnictwa będzie Rzeszów, a targi odbędą się w dniach 9-11 maja 2017 roku, w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w podrzeszowskiej Jasionce.

Wydarzenie to organizowane jest na całym świecie i stanowi dobrą okazję do spotkań z potencjalnymi partnerami branżowymi. Organizatorem Aerospace & Defence Mettings w Sewilli była firma BCI Aerospace.