A A A
Wersja kontrastowa

WyszukiwarkaOtwarcie nowych terenów inwestycyjnych

16 października 2014 r. odbyła się uroczystość otwarcia terenów inwestycyjnych Parku Naukowo-Technologicznego Rzeszów-Dworzysko.

Około 60 ha zostało w pełni uzbrojonych w drogi dojazdowe, sieci sanitarne i wodociągowe, gazociągi oraz w infrastrukturę energetyczną i przepompownie ścieków. Wartość całego przedsięwzięcia wyniosła 78 mln zł.

Tereny te zlokalizowane na obszarze powiatu rzeszowskiego zostaną przeznaczone pod innowacyjne projekty w obszarze zaawansowanych technologii.

Wśród zaproszonych gości nie zabrakło przedstawicieli Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. z Dyrektorem Oddziału w Mielcu Krzysztofem Ślęzakiem.

Przypomnijmy, że w najbliższym czasie ten obszar zostanie włączony do Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC.

Na atrakcyjności zyskają dwie podstrefy Mieleckiej SSE – Podstrefa w Głogowie Młp. i Rzeszowie. Tereny inwestycyjne są świetnie skomunikowane z bezpośrednim dostępem do autostrady A4 (wschód-zachód) i drogi ekspresowej S19. Oddalone są o kilka minut drogi od Międzynarodowego Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka a cały teren położony jest w sąsiedztwie z magistralą kolejową E30 Niemcy – Polska – Ukraina.