A A A
Wersja kontrastowa

WyszukiwarkaOtwarcie nowej fabryki w Lublinie

ABM Greiffenberger Polska, niemiecki producent rozwiązań napędowych, inwestor w Podstrefie Lublin Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC ma nową siedzibę. Firma wprowadziła się do nowego budynku przenosząc dotychczasową działalność z tymczasowej lokalizacji na terenie sse. Na uroczystości w dniu 6 listopada br., przekazano symboliczne klucze do nowej fabryki.

Na zaproszenie gospodarzy, w uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz miasta z Panem Prezydentem dr Krzysztofem Żukiem, ARP S.A. Oddział w Mielcu, wykonawcy obiektu oraz instytucji zaangażowanych w realizację przedsięwzięcia.

ABM Greiffenberger Polska Sp. z o.o. z Lublina, spółka-córka ABM Greiffenberger Antriebstechnik GmbH, uzyskała zezwolenie do prowadzenia działalności gospodarczej na terenie mieleckiej strefy w Lublinie w 2013 r. Inwestycja początkowo realizowana była w tymczasowej lokalizacji na terenie strefy.

Nowa siedziba firmy na terenie strefy powstała na terenie tworzonego parku biznesowego MLP w Lublinie.

Obiekt to 9000 m2 powierzchni produkcyjnej i magazynowej oraz 700 m2 powierzchni administracyjnej.

Po 12 miesiącach działalności w Lublinie w firmie zatrudniano 127 pracowników w dziale produkcji i montażu, jakości, BHP, magazynie i dziale wysyłek oraz w obszarze handlowym – controlling, księgowość finansowa, dział personalny i IT. Wielkość poniesionych nakładów inwestycyjnych to ok. 21 mln zł. Asortyment wytwarzany w mieleckiej fabryce obejmuje komponenty do napędu elektrycznego maszyn i urządzeń.

-Nasza inwestycja w lokalizację w Lublinie napawa nas niezmierną radością, w zespole ABM mamy już kolegów z Polski, którzy na przestrzeni minionych miesięcy doskonale zintegrowali się z grupą przedsiębiorstwa – przyznaje Robert Lackermeier, prezes zarządu grupy ABM

abm

ABM Greiffenberger Antriebstechnik GmbH

ABM Greiffenberger Antriebstechnik GmbH z siedzibą w Marktredwitz w Niemczech, wchodząca w skład Grupy ABM Greiffenberger, opracowuje i produkuje silniki elektryczne i przekładnie, jak również najwyższej jakości innowacyjne rozwiązania napędowe, dostosowane do potrzeb klienta i sektora. W niemieckich zakładach w Marktredwitz i Plauen, pracuje łącznie około 700 pracowników wytwarza rocznie średnio 300 000 przekładni. Firma posiada zakłady produkcyjne i przedstawicielstwa zagraniczne w Europie, Ameryce Północnej i Azji. Rok 2013 przyniósł  ABM Greiffenberger Antriebstechnik GmbH rekordowe obroty w wysokości 98,6 mln euro. Grupa Greiffenberger AG to rodzinny holding przemysłowy, notowany na giełdzie (obroty w roku 2013: 155,2 mln euro), w którego skład, oprócz działu techniki napędowej, wchodzi dział taśm tnących do metalu i precyzyjnych taśm stalowych oraz dział technologii renowacji rurociągów.

Grupa ABM Greiffenberger reprezentuje znaczący potencjał współpracy, zarówno w dziedzinie wytwarzanych produktów jak i innych obszarów, w tym energii wiatrowej czy napędu elektrycznego do samochodów i wielu rozwiązań innowacyjnych.

Zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w SSE EURO-PARK MIELEC dla ABM Greiffenberger Polska Sp. z o.o. udzielone w sierpniu 2013 r. przez Agencję Rozwoju Przemysłu S.A. było 249-tym zezwoleniem wydanym od początku funkcjonowania strefy.