A A A
Wersja kontrastowa

WyszukiwarkaNowi inwestorzy w mieleckiej SSE

Kolejne zezwolenia na działalność gospodarczą w Specjalnej Strefie Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC uzyskały AM UNI-MEBEL i Wipasz.

Firma AM UNI-MEBEL założona w 2014 roku, na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC Podstrefa Szczecin planuje wybudować zakład produkcyjny wraz z zapleczem socjalno – biurowym. W wyniku realizacji planowanej inwestycji przedsiębiorca uruchomi produkcję mebli i wyposażenia wnętrz dla branży morskiej oraz lądowej.

Z kolei Wipasz S.A. jest największym polskim producentem pasz gospodarczych, produkującym pasze dla trzody, drobiu i bydła. W Międzyrzecu Podlaskim przedsiębiorca planuje budowę nowoczesnej ubojni drobiu i wyposażeniu jej w maszyny i urządzenia niezbędne do uruchomienia planowanej produkcji.

Zastosowane w ramach projektu najnowsze rozwiązania technologiczne sprawią, że powstanie jeden z najnowocześniejszych zakładów w Europie.

W 2015 roku ARP S.A. wydała 32 zezwolenia na inwestycje na terenie mieleckiej strefy. Firmy, które otrzymały zezwolenia zadeklarowały poniesienie nakładów inwestycyjnych prawie 747 mln zł i utworzenie 1200 nowych miejsc pracy.

Rok 2015 był szczególnym rokiem w historii SSE EURO-PARK MIELEC. Pierwsza w Polsce specjalnej strefy ekonomicznej obchodziła jubileusz 20-lecia funkcjonowania.

SSE EURO-PARK MIELEC jest wiodącą strefą w Polsce pod względem tworzenia warunków dla nowych inwestycji. Od początku powstania strefy nakłady poniesione przez inwestorów wynoszą 7,6 mld zł, a zatrudnienie przekroczyło 26,6 tys. osób.