A A A
Wersja kontrastowa

WyszukiwarkaNowe zezwolenia na prowadzenie działalności w ramach SSE EURO-PARK MIELEC

Agencja Rozwoju Przemysłu zarządzająca Specjalną Strefą Ekonomiczną EURO-PARK MIELEC wydała kolejne 5 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie strefy. Wszystkie nowe inwestycje rozwijane będą na terenie województwa podkarpackiego.

W podstrefie Trzebownisko nowym inwestorem jest OTTO Engineering Polska Sp. z o.o., świadczący usługi w zakresie projektowania i wykonawstwa instalacji przemysłowych i instalacji ochrony powietrza. Na terenie Podkarpackiego Parku Naukowo – Technologicznego AEROPOLIS objętego Specjalną Strefą Ekonomiczną EURO-PARK MIELEC przedsiębiorca planuje budowę Centrum Badawczego gdzie będą prowadzone prace nad wprowadzaniem nowych usług do oferty firmy.

Również w tej podstrefie kolejne zezwolenie na prowadzenie działalności w Mieleckiej SSE otrzymał BorgWarner Poland Sp. z o.o. To znana na świecie firma działająca w branży motoryzacyjnej. Amerykański koncern prowadzi działalność produkcyjną na Podkarpaciu od 2008 r.

W podstrefie Dębica swoją działalność w obszarze przetwórstwa tworzyw sztucznych rozszerza firma Kronospan HPL Sp. z o.o. Producent laminatów, płyt kompaktowych HPL oraz obrzeży meblowych. Jest to już trzecie zezwolenie wydane tej firmie na prowadzenie działalności gospodarczej w SSE EURO-PARK Mielec, w ramach którego planowane jest wdrożenie technologii wytwarzania nowych elementów z zastosowaniem w branży meblarskiej.

PK PPH Joongpol Sp. z o.o. to kolejny inwestor, który otrzymał zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w Specjalnej Strefie Ekonomicznej EURO-PARK Mielec. Firma działa już w Mielcu w branży tworzyw sztucznych, wytwarza wyroby z pianki PE m.in.: dla budownictwa i meblarstwa. Poprzez realizację projektu planuje poszerzyć swoją ofertę produktową.

Nowym inwestorem w łańcuckiej podstrefie jest  Firma "KAWICOM' Systemy Komputerowe s.c. Planuje zrealizować projekt inwestycyjny polegający na wybudowaniu obiektu biurowo-magazynowego. Poprzez wdrożenie nowych technologii firma będzie świadczyć usługi informatyczne w zakresie serwisowania, prac wdrożeniowo-instalacyjnych oraz projektowych.

Łącznie firmy zainwestują ponad 200 mln zł i zatrudnią ok. 120 nowych pracowników.

W 2014 roku ARP udzieliła już 20 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie mieleckiej SSE. Firmy, które je otrzymały zezwolenia zadeklarowały nakłady inwestycyjne w wysokości ponad 535 mln zł i utworzenie ok. 700 nowych miejsc pracy.

SSE EURO-PARK MIELEC została utworzona w 1995 r. Zajmuje obecnie 1363 ha i jest zlokalizowana w 25 podstrefach: na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Śląsku, w Małopolsce, oraz na Pomorzu Zachodnim. Od początku powstania strefy nakłady poniesione przez inwestorów wynoszą ponad 6,2 mld zł, a zatrudnienie przekroczyło 23,8 tys. osób. Do tej pory wydano 276 zezwoleń na prowadzenie działalności na obszarze strefy. Wśród największych pracodawców znajdują się takie firmy jak: Lear Corporation Poland II Sp. z o.o., Polskie Zakłady Lotnicze Sp. z o.o., KIRCHHOFF POLSKA Sp. z o.o., BURY  Sp. z o.o., BORGWARNER  POLAND  Sp. z o.o. , MTU Aero Engines Polska Sp. z o.o., Firma Oponiarska DĘBICA S.A., Zelmer Pro Sp. z o.o., BRW Sp. z o.o. Wiodące branże to: lotnictwo, motoryzacja, obróbka metali oraz przetwórstwo tworzyw sztucznych.