A A A
Wersja kontrastowa

WyszukiwarkaNowe inwestycje w Szczecinie i Trzebownisku

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. wydała kolejne zezwolenia na prowadzenie działalności w Specjalnej Strefie Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC.

Na terenie podstrefy Trzebownisko zainwestuje ML SYSTEM S.A. – producent innowacyjnych modułów fotowoltaicznych. Drugim inwestorem jest spółka ABK KOMPLET sp. z o. o., która działa w branży spożywczej, a działalność rozpocznie w podstrefie Szczecin.

ML SYSTEM S.A. prowadzi działalność gospodarczą na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC na podstawie dwóch zezwoleń.

Spółka jest producentem ogniw i modułów fotowoltaicznych. Jako jedna z pierwszych firm w Polsce, wyspecjalizowała się w projektowaniu i wykonywaniu systemów opartych na technologii ogniw fotowoltaicznych (PV), zintegrowanych z budynkami (BIPV).

W ramach trzeciego zezwolenia, na terenie Podkarpackiego Parku Naukowo – Technologicznego AEROPOLIS objętego Specjalną Strefą Ekonomiczną EURO-PARK MIELEC przedsiębiorca zamierza wdrożyć i uruchomić produkcję ultralekkich paneli fotowoltaicznych do zastosowań w budownictwie.

Realizacja projektu, którego nakłady inwestycyjne szacowane są na poziomie 35 mln zł przyczyni się do powstania 20 nowych miejsc pracy.

Z kolei w szczecińskiej lokalizacji mieleckiej SSE pojawił się nowy inwestor.

ABK KOMPLET sp. z o. o., producent pieczywa i wyrobów ciastkarskich planuje nowe przedsięwzięcie na terenie podstrefy Szczecin.

Nowy projekt inwestycyjny polega na wybudowaniu zakładu produkcyjnego oraz wyposażeniu go w niezbędne maszyny i urządzenia do uruchomienia planowanej produkcji w branży spożywczej.

Na ten cel ABK KOMPLET deklaruje przeznaczyć ponad 39 mln zł oraz zatrudnić 35 nowych pracowników.

W 2016 roku ARP S.A. udzieliła 17 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie mieleckiej SSE. Firmy, które otrzymały zezwolenia zadeklarowały poniesienie nakładów inwestycyjnych przekraczających 475 mln zł i utworzenie ponad 400 nowych miejsc pracy.

SSE EURO-PARK MIELEC została utworzona w 1995 r. Zajmuje obecnie 1496 ha i jest zlokalizowana w 28 podstrefach: na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Śląsku, w Małopolsce, oraz na Pomorzu Zachodnim.

Wśród największych pracodawców znajdują się takie firmy jak: Lear Corporation Poland II, Polskie Zakłady Lotnicze, KIRCHHOFF POLSKA, BURY, BORGWARNER  POLAND, MTU Aero Engines Polska, Firma Oponiarska DĘBICA, Zelmer Pro, BRW. Wiodące branże to: lotnictwo, motoryzacja, obróbka metali, przetwórstwo tworzyw sztucznych oraz IT.