A A A
Wersja kontrastowa

WyszukiwarkaMTU Aero Engines Polska rozwija skrzydła w SSE EURO-PARK MIELEC

Uroczyste otwarcie nowej inwestycji globalnego lidera lotniczego w Podstrefie Trzebownisko SSE EURO-PARK MIELEC w dniu 27 lutego 2015 r. rozpoczyna realizację nowego etapu rozwoju inwestycji  MTU na Podkarpaciu.

mtu 2015Projekt realizowany jest w oparciu o kolejne, trzecie zezwolenie udzielone temu przedsiębiorcy przez Agencję Rozwoju Przemysłu S.A. w 2013 r. obejmujące deklarowane nakłady inwestycyjne ok. 65 mln zł oraz  utworzenie 50 nowych miejsc pracy.

Łącznie, od 2009 r. MTU Aero Engines Polska Sp. z o.o. poniosła w mieleckiej strefie nakłady rzędu 355,3 mln złotych oraz utworzyła 515 nowych miejsc pracy.

Lokalizacja inwestycji na Podkarpaciu to szczególne miejsce dla rozwoju projektów lotniczych, oferujące zwolnienia podatkowe w strefie z wykorzystaniem potencjału firm lotniczych, będących jak MTU, członkami Doliny Lotniczej.

Polski zakład jest częścią Grupy MTU odgrywającą  ważną  kluczową rolę w strategii rozwoju produkcji komponentów do silników lotniczych Grupy. Zwiększenie zdolności produkcyjnych poprzez rozbudowę zakładu w Polsce wspierać będzie uruchomienie i rozwój produkcji nowoczesnych silników GTF (Geared Turbo Fan). MTU mtu 2015 1Aero Engines Polska Sp. z o.o. dostarcza komponenty i usługi do zaawansowanych technologicznie silników z rodziny PW1000G, wykorzystywanych m.in. w samolotach Airbus A320neo, a rozbudowana i nowo wyposażona część zakładu wykorzystana zostanie również do realizacji zadań Grupy MTU związanych ze zwiększeniem udziału w programie silników V2500 (m.in. dla samolotu pasażerskiego Airbus A320). Wydział montażu modułów turbin niskiego ciśnienia powiększony w ramach nowego projektu MTU w mieleckiej strefie docelowo osiągnie pełną zdolność produkcyjną w 2017 roku.

Realizacja nowego projektu to rozwój zaawansowanych technologii produkcji i zapowiedź szansy na zwiększenie zakresu prac badawczo-rozwojowych spółki w Polsce. Zespół inżynierów Centrum Badawczo-Rozwojowego świadczący  usługi inżynieryjne dla Grupy MTU w Monachium, uzyskał rangę równorzędnego partnera biznesowego w bieżących projektach Grupy.

Mamy prawo być dumni z sukcesu, jaki osiągnęliśmy przez okres 6-ciu lat działalności. Liczba zatrudnionych pracowników powiększyła się w tym okresie z 200 do ponad 500 osób - mówi Krzysztof Zuzak, Dyrektor Zakładu w Polsce.

 Rozbudowany zakład w Rzeszowie jest kolejną ważną inwestycją wpisującą się w przyszłość naszego przedsiębiorstwa – dodaje dr Rainer Martens, Członek Zarządu Grupy MTU ds. technicznych.

Uroczystość otwarcia nowej inwestycji MTU zgromadziła przedstawicieli administracji publicznej, biznesu lotniczego, ARP S.A., PAIiIZ, Parku Naukowo-Technologicznego Aeropolis i innych organizacji ważnych dla rozwoju Podkarpacia i lotnictwa.

Obecny na uroczystości marszałek Władysław Ortyl, wręczając symboliczny podarunek ze srebrnym herbem Rzeszowa, mówił: 

 Cieszy mnie bardzo ta inwestycja, gdyż branża lotnicza jest naszą inteligentną specjalizacją i dobrze, że się tak dynamicznie rozwija. To także dobra wiadomość z względu na nowe miejsca pracy.

W wydarzeniu otwarcia rozbudowanego zakładu uczestniczyli również jego pracownicy, na ręce jednego z nich przekazany został symboliczny klucz do obiektu wykonany z części wchodzących w skład silnika lotniczego.