A A A
Wersja kontrastowa

WyszukiwarkaMB Aerospace Rzeszów z zezwoleniem

W Rzeszowie  oficjalnie wręczono firmie MB Aerospace Rzeszów zezwolenie na rozpoczęcie działalności gospodarczej w Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC.

W tej uroczystości udział wzięli m.in. Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju Adam Hamryszczak, Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart, Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, parlamentarzyści jak również przedstawiciele zarządzającego strefą: Wiceprezes Zarządu ARP S.A. Dariusz Śliwowski oraz Dyrektor Oddziału ARP S.A. w Mielcu Krzysztof Ślęzak.

W trakcie spotkania przedstawiono założenia projektu inwestycyjnego firmy MB Aerospace Rzeszów. Producent elementów do silników lotniczych planuje rozbudować zakład m.in. o nowe hale. Na terenie zakładu powstaną nowe obiekty produkcyjne (centra przetwórcze oraz centra spawalnicze) oraz zostaną zainstalowane nowe maszyny m.in. frezarki, oczyszczarki śrutowe oraz urządzenia konieczne do wyposażenia laboratorium.

Inwestycja szacowana na 90 mln zł pozwoli na stworzenie nowych miejsc pracy dla 110 osób.

Zezwolenie na inwestycję w strefie otrzymała również druga spółka z Grupy MB Aerospace Holding działającej w Europie i USA firma MB Aerospace Technologies, która prowadzi swoją działalność w podstrefie Trzebownisko w pobliżu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

MB Aerospace to międzynarodowa grupa inżynieryjna w zakresie lotnictwa, działająca w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Polsce. W naszym kraju ma trzy oddziały, w których zatrudnia w sumie ponad 450 osób.

mb1mb2