A A A
Wersja kontrastowa

WyszukiwarkaKonsul Generalny Stanów Zjednoczonych gościł w Mielcu

14 marca br. w Mielcu przebywał Konsul Generalny Stanów Zjednoczonych Walter M. Braunohler, który odbył spotkanie z Prezydentem Mielca Danielem Kozdęba oraz Dyrektorem Oddziału ARP S.A. w Mielcu Krzysztofem Ślęzakiem.

W składzie amerykańskiej delegacji oprócz Konsula Generalnego byli również Konsul ds. polityczno-ekonomicznych Andrew Caruso oraz Marek J. Guzik, Specjalista ds. polityczno- ekonomicznych.

W malowniczym otoczeniu, w Pałacyku Oborskich w Mielcu tematyka spotkania dotyczyła głównie kierunków dla rozwoju współpracy Miasta Mielca i zarządzającego SSE EURO-PARK MIELEC z amerykańskim środowiskiem biznesowym oraz możliwości inwestycyjnych dla potencjalnych inwestorów ze Stanów Zjednoczonych.

Konsul Walter Braunohler rozpoczął służbę dyplomatyczną w Krakowie 13 sierpnia 2015 roku. Przed przyjazdem do Polski pracował kolejno w placówkach dyplomatycznych w Waszyngtonie, Sudanie, Australii, Iraku oraz Tajlandii.

* Pałacyk Oborskich - wybudowany w 1905 roku przez hr. Wacława Oborskiego. Jest to budynek dwubryłowy, składający się z części frontowej, murowanej z cegły, na kamiennej podmurówce i tylnej - drewnianego dworu z końca XVIII wieku, w którym wcześniej zamieszkiwał hr. Oborski. Całość tworzy nieregularną budowlę urozmaiconą wieżyczkami. Obecnie w pałacyku mieści się Muzeum Regionalne w Mielcu.

usa1usa2