A A A
Wersja kontrastowa

WyszukiwarkaKongres 590

W Jasionce pod Rzeszowem odbył się Kongres 590, który zgromadził przedstawicieli wielkiego i małego biznesu, nauki, polityki oraz administracji publicznej w tym również reprezentantów Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. Głównym celem wydarzenia  była wymiana idei i doświadczeń między środowiskami, które mają realny wpływ na rozwój gospodarki.

Kongres 590 podzielony został na siedem bloków tematycznych, w których szczegółowo omówiono najważniejsze zagadnienia związane z rozwojem polskiej przedsiębiorczości. Uczestnicy paneli dyskutowali m.in.: o energetyce, inwestycjach w infrastrukturę, wyzwaniach dla biznesu, otoczeniu gospodarczym, finansach, startupach. Organizatorzy przygotowali również strefę poświęconą małym i średnim przedsiębiorstwom.

Jednym z najważniejszych punktów kongresu była Gala XV edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP, podczas której uhonorowano najlepsze podmioty gospodarcze w kraju. Jednym z laureatów konkursu została mielecka firma Melex, która prowadzi działalność gospodarczą na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC.

Wydarzenie było okazją do promocji Agencji Rozwoju Przemysłu i zarządzanych przez nią Specjalnych Stref Ekonomicznych: mieleckiej i tarnobrzeskiej.

Przedstawiciele władz Agencji Rozwoju Przemysłu brali czynny udział w panelach dyskusyjnych m.in.: Reindustrializacja Europy zaczyna się w Polsce, Z czym zmaga się polska motoryzacja?, Reforma SSE – czy Polska może stać się jedną strefą ekonomiczną?, Transformacja COP w innowacyjne strefy ekonomiczne oparte o gospodarkę 4.0.

Natomiast na potrzeby promocji bogatej oferty inwestycyjnej zaprojektowano specjalne stoisko wystawiennicze, gdzie przedstawiciele mieleckiej i tarnobrzeskiej SSE udzielali zainteresowanym niezbędnych informacji odnośnie inwestowania w strefach.

Kongres 590 to wydarzenie gospodarcze, które zorganizowano już po raz drugi. Nazwa wzięła się od prefiksu kodu kreskowego, którym oznaczane są towary wytwarzane przez polskie firmy.

Tak pierwsza jak i ta edycja miała miejsce w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A Arena - najnowocześniejszym kompleksie biznesowym na terenie województwa podkarpackiego. CWK jest zlokalizowana w bezpośrednim sąsiedztwie międzynarodowego lotniska „Rzeszów-Jasionka” oraz autostrady A4, co zapewnia dobrą komunikacją z obiektem.  W najbliższej okolicy znajdują się również tereny inwestycyjne SSE EURO-PARK MIELEC.