A A A
Wersja kontrastowa

WyszukiwarkaKolejne inwestycje w mieleckiej strefie

Agencja Rozwoju Przemysłu zarządzająca Specjalną Strefą Ekonomiczną EURO-PARK MIELEC wydała kolejnych 5 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie strefy.

Dwa nowe projekty inwestycyjne będą rozwijane w Mielcu.

Nowym inwestorem w mieleckiej sse jest firma GUMOTIV. To wiodący, europejski producent uszczelnień gumowych do systemów instalacyjno – sanitarnych, uszczelek oraz wyrobów gumowych dla branży AGD, motoryzacyjnej, gazowej i przemysłu maszynowego.

W ramach projektu inwestycyjnego firma planuje wybudowanie zakładu produkcyjnego oraz wyposażenie go w maszyny i urządzenia do produkcji technicznych wyrobów formowych z gumy i tworzyw sztucznych.

Z kolei firma SAMDEX, firma działająca w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych zamierza wybudować nowy zakład produkcyjny, który zostanie wyposażony w linię technologiczną do produkcji folii ochronnych i taśm samoprzylepnych.

W podstrefie Trzebownisko, podobnie jak w Mielcu dwie firmy uzyskały zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie SSE.

Pierwsza z nich to spółka Q-TEQ, która w ramach inwestycji strefowej uruchomi produkcję multimaszyn do obróbki materiałów twardych oraz produkcję specjalistycznych narzędzi eksploatacyjnych. Przedsiębiorca nie tylko wybuduje zakład produkcyjny i wyposaży go w specjalistyczne maszyny i urządzenia ale również utworzy dział badawczo-rozwojowy.

Drugi z inwestorów, South Bay Solutions Europe w bezpośrednim sąsiedztwie portu lotniczego w Jasionce zamierza rozpocząć produkcję elementów dla przemysłu półprzewodnikowego oraz przemysłu lotniczego, motoryzacji, przemysłu wydobywczego i medycznego.

Kolejnym nowym inwestorem w SSE EURO-PARK MIELEC jest spółka ELPES. Na terenie lubelskiej podstrefy przedsiębiorca będzie produkował opakowania dla przemysłu kosmetycznego i farmaceutycznego. Odbiorcami będą polscy i zagraniczni producenci kremów, żeli, depilatorów, oraz past do zębów.

Łącznie firmy zainwestują prawie 90 mln zł i zatrudnią ponad 200 nowych pracowników.

W 2015 roku ARP S.A. udzieliła już 11 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie mieleckiej SSE. Firmy, które otrzymały zezwolenia zadeklarowały poniesienie nakładów inwestycyjnych przekraczających 151 mln zł i utworzenie 265 nowych miejsc pracy.

SSE EURO-PARK MIELEC została utworzona w 1995 r. Zajmuje obecnie 1460 ha i jest zlokalizowana w 26 podstrefach: na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Śląsku, w Małopolsce, oraz na Pomorzu Zachodnim.

Od początku powstania strefy nakłady poniesione przez inwestorów wynoszą ponad 6,6 mld zł, a zatrudnienie przekroczyło 26,8 tys. osób. Do tej pory wydano 309 zezwoleń na prowadzenie działalności na obszarze strefy.

Wśród największych pracodawców znajdują się takie firmy jak: Lear Corporation Poland II, Polskie Zakłady Lotnicze, KIRCHHOFF POLSKA, BURY, BORGWARNER  POLAND, MTU Aero Engines Polska, Firma Oponiarska DĘBICA, Zelmer Pro, Kronospan, BRW. Wiodące branże to: lotnictwo, motoryzacja, obróbka metali oraz przetwórstwo tworzyw sztucznych.