A A A
Wersja kontrastowa

WyszukiwarkaKolejne 3 zezwolenia wydane dla przedsiębiorców w Mieleckiej SSE

21 maja 2014 r. ARP S.A. zarządzająca Specjalną Strefą Ekonomiczną EURO-PARK MIELEC wydała zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie strefy dla Aesculap Chifa Sp. z o.o., Cyfrowa Foto Sp. z o.o., Aliplast Extrusion Sp. z o.o.

Aesculap Chifa to spółka wchodząca w skład międzynarodowego koncernu B. Braun. Od lat jest uznanym w kraju i za granicą producentem narzędzi, instrumentów oraz wyrobów medycznych o światowych parametrach jakościowych, z zastosowaniem w chirurgii, ortopedii, endoskopii, anestezjologii i stomatologii.

Planowany do realizacji projekt inwestycyjny będzie polegał na budowie hali produkcyjnej oraz wyposażeniu zakładu w specjalistyczne maszyny i urządzenia. Spółka rozpocznie produkcję narzędzi chirurgicznych, stomatologicznych, mikrochirurgicznych, endoskopowych oraz narzędzi z zakresu chirurgii kostnej i weterynarii.

Na terenie SSE EURO-PARK MIELEC Podstrefa Radzyń Podlaski przedsiębiorca planuje ponieść ponad 24,5 mln zł nakładów oraz zatrudni 200 nowych pracowników do końca 2017 roku.

Spółka Cyfrowa Foto prowadzi działalność w zakresie usług poligraficznych m.in. : drukowanie książek, albumów, obrazów, dostarczając swoje wyroby na rynek krajowy oraz rynki zagraniczne, m.in. do Niemiec i Wielkiej Brytanii.

Na terenie Podkarpackiego Parku Naukowo – Technologicznego AEROPOLIS objętego Specjalną Strefą Ekonomiczną EURO-PARK MIELEC przedsiębiorca planuje zrealizować projekt inwestycyjny polegający na zakupie niezabudowanej nieruchomości, wybudowaniu hali produkcyjnej oraz zakupie specjalistycznych maszyn i urządzeń niezbędnych do uruchomienia planowanej produkcji.

Przedsiębiorca deklaruje poniesienie nakładów inwestycyjnych na poziomie 12,1 mln zł, i zatrudnić w zakładzie 50 nowych pracowników.

Aliplast Extrusion Sp. z o. o. to kolejny inwestor, który otrzymał zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w Specjalnej Strefie Ekonomicznej Euro-Park Mielec.

Spółka zainwestuje 36 mln zł oraz utworzy 30 nowych miejsc pracy na terenie lubelskiej podstrefy SSE, gdzie planuje zrealizować projekt inwestycyjny, który będzie polegał na zakupie nowej linii technologicznej do produkcji profili aluminiowych wykorzystywanych w branży motoryzacyjnej oraz kolejnictwie.

Aliplast Extrusion Sp. z o.o. wchodzi w skład międzynarodowej grupy koncernu Corialis. Przedmiotem działalności spółki jest produkcja i dystrybucja profili aluminiowych przeznaczonych na rynek budownictwa i architektury (systemy okienne, fasadowe, systemy budowlane, dachy), rynek motoryzacyjny (relingi samochodowe, przyczepy samochodowe), do systemów solarnych i masztów do łodzi żaglowych.

W 2014 roku ARP udzieliła już 15 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie mieleckiej SSE. Firmy, które je otrzymały zadeklarowały inwestycje w wysokości ponad 330 mln zł i utworzenie 576 miejsc pracy.

SSE EURO-PARK MIELEC została utworzona w 1995 r. Zajmuje obecnie 1363 ha i jest zlokalizowana w 25 podstrefach: na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Śląsku, w Małopolsce, oraz na Pomorzu Zachodnim. Od początku powstania strefy nakłady poniesione przez inwestorów wynoszą ponad 6,2 mld zł, a zatrudnienie przekroczyło 23,8 tys. osób. Do tej pory wydano 271 zezwoleń na prowadzenie działalności na obszarze strefy. Wśród największych pracodawców znajdują się takie firmy jak: Lear Corporation Poland II Sp. z o.o., Polskie Zakłady Lotnicze Sp. z o.o., KIRCHHOFF POLSKA Sp. z o.o., BURY  Sp. z o.o., BORGWARNER  POLAND  Sp. z o.o. , MTU Aero Engines Polska Sp. z o.o., Firma Oponiarska DĘBICA S.A., Zelmer Pro Sp. z o.o., BRW Sp. z o.o. Wiodące branże to: lotnictwo, motoryzacja, obróbka metali oraz przetwórstwo tworzyw sztucznych.