A A A
Wersja kontrastowa

WyszukiwarkaGT 85 uruchamia produkcję

24 listopada br. w obecności lokalnych władz, pracowników i gości, w tym przedstawicieli zarządzającego mielecką strefą oficjalnie otwarto nowy zakład produkcyjny firmy GT 85 Polska w podstrefie Lublin Specjalnej Strefie Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC.

Na wstępie Prezes Zarządu Zbigniew Kurant przywitał wszystkich przybyłych gości i przedstawił interesującą historię firmy, która zaczynała bardzo skromnie, a obecnie dysponuje już własnym laboratorium oraz halą produkcyjną i planuje inwestycje.

gt85Głównym punktem wydarzenia było uroczyste przecięcie wstęgi, którego dokonali: Zbigniew Kurant  (Prezes Zarządu),  Krzysztof Żuk  (Prezydent Miasta Lublina),  Krzysztof Jasiński (Dyrektor Handlowy) oraz Franciszek Droździel  (Dyrektor Produkcji).

GT 85 produkuje maszyny przemysłowe dla różnych branż, specjalizując się w technologii mycia przemysłowego oraz preparatów chemicznych do mycia. Firma jest również producentem chemii przemysłowej oraz urządzeń pomiarowych. W Polsce działa od 1999 roku.

W ramach udzielonego zezwolenia na działalność w strefie firma planowała poniesienie nakładów inwestycyjnych na poziomie 3 mln zł i stworzenie co najmniej 15 nowych miejsc pracy w wybudowanych zakładzie.

Wstępne deklaracje zostały już dwukrotnie przekroczone – obecnie firma zatrudnia 30 nowych pracowników, przy inwestycji przekraczającej 6,3 mln zł.

Lubelska Podstrefa została ustanowiona w 2007 roku i obejmuje obszar ponad 130 ha, który jest już prawie zagospodarowany. W lubelskiej lokalizacji funkcjonuje 26 przedsiębiorców na podstawie zezwolenia na prowadzenie działalności w SSE.

Łączne nakłady inwestycyjne poniesione przez inwestorów w lubelskiej podstrefie wynoszą 378,61 mln zł, co pozwoliło na utworzenie 1,6 tys. miejsc pracy.