A A A
Wersja kontrastowa

WyszukiwarkaDyplomaci z 29 krajów świata w mieleckiej SSE

Podkarpacie gościło 33 dyplomatów z 29 krajów świata, z Europy, Azji, Afryki, Australii oraz Ameryki Północnej i Południowej.

Wizyta dyplomatów w Specjalnej Strefie Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC odbyła się w ramach ich dwudniowego pobytu na Podkarpaciu.

W tym czasie goście zapoznali się ze specyfiką gospodarki regionu. W pierwszy dzień odwiedzili Podkarpacki Park Naukowo-Technologiczny AEROPOLIS i firmę McBraida (inwestor strefowy) a następnie udali się na spotkanie z Prezydentem Krosna, gdzie mieli okazję zwiedzać Centrum Dziedzictwa Szkła oraz zakład producenta sprzętu do utrzymywania czystości SPLAST (inwestor strefowy).

Drugi dzień rozpoczął się od wizyty w Mielcu, gdzie powstała pierwsza specjalna strefa ekonomiczna w Polsce.

W budynku Inkubatora Technologicznego IN-TECH, Prezydent Mielca Daniel Kozdęba serdecznie powitał uczestników spotkania oraz zaprezentował potencjał gospodarczy miasta. W kolejnej części zaprezentowano Specjalną Strefę Ekonomiczną EURO-PARK MIELEC wraz z ofertą inwestycyjną ARP S.A. oraz jednego z największych strefowych inwestorów firmę PZL Mielec.

Następnie dyplomaci zostali zaproszenie na przejazd po terenie SSE w Mielcu połączony ze zwiedzaniem firm strefowych: Melex (producent elektrycznych pojazdów) i Bury (zestawy głośnomówiące do telefonów).

Po wizycie w mieleckiej SSE goście zostali przetransferowani do Zamku w Baranowie Sandomierskim, gdzie zapoznali się z ofertą Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN.

Ostatnim już przystankiem dla dyplomatów była Stalowa Wola i spotkanie z Prezydentem Miasta oraz zwiedzanie firmy Uniwheels Production Poland. Dyplomaci odwiedzający Podkarpacie zrzeszeni są w Klubie Radców Handlowych przy Krajowej Izbie Gospodarczej, która jest niezależną organizacją biznesową w Polsce. Powstała w 1990 r. i reprezentuje największą liczbę przedsiębiorców, łącząc ponad 150 organizacji biznesowych.