A A A
Wersja kontrastowa

WyszukiwarkaDelegacja z Tajwanu w SSE

W dniu 11 sierpnia 2015 r. w mieleckim Oddziale Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. miała miejsce wizyta przedstawicieli Tajwanu w Polsce.

Tajwańska delegacja na Podkarpacie przybyła w składzie z nowym szefem misji Biura Gospodarczego i Kulturalnego Tajpej w Warszawie, Henrym M.J. Chenem, dyrektorem działu politycznego Colinem Kao oraz dyrektorem Tajwańskiej Rady Rozwoju Handlu Zagranicznego TAITRA Lee Chien Hui.

W ramach wizyty przedstawiciele Tajwanu zapoznali się z funkcjonowaniem, historią i rozwojem SSE EURO-PARK MIELEC oraz z  możliwościami inwestycyjnymi oferowanymi przez zarządzającego SSE.

Po prezentacji odbyła się krótka wycieczka po terenie strefy w Mielcu, podczas której delegacja miała okazję do zapoznania się z stanem zagospodarowania strefy oraz z nowymi inwestycjami przedsiębiorców.

Henry M.J. Chen jako główne przesłanie swoich spotkań z przedstawicielami biznesu na Podkarpaciu jak i w całej Polsce uważa budowanie świadomości potencjału w stosunkach gospodarczych Polski z Tajwanem.

Wizyta w Specjalnej Strefie Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC była jednym z punktów delegacji z Tajwanu na Podkarpaciu, która odbywała się w dniach 10-11 sierpnia br. Koordynatorem wizyty na Podkarpaciu był Wschodni Klaster Inwestycyjno-Eksportowy Carpathia Business.

Tajwan jest jednym z największych w Azji Południowo-Wschodniej ośrodków handlu światowego oraz należy do światowych liderów branży IT i komercjalizacji wiedzy naukowo-technicznej. Do najważniejszych gałęzi przemysłu należy przemysł informatyczny i elektroniczny, skoncentrowany głównie w aglomeracjach Tajpej i Gaoxiong.