A A A
Wersja kontrastowa

WyszukiwarkaDelegacja z Półwyspu Iberyjskiego w strefie

W ramach międzynarodowego programu realizowanego przez Urząd Miejski w Mielcu gościliśmy partnerów projektu z Hiszpanii i Portugalii. Przedsięwzięcie o nazwie „DO-U-SPORT? ma na celu zachęcenie mieszkańców miasta do aktywnego spędzania wolnego czasu oraz propagowanie aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia.

delegacja epWłaśnie jednym z działań zaplanowanych w projekcie była wizyta delegacji z Półwyspu Iberyjskiego w Mielcu. W jej skład weszli koordynatorzy projektu z hiszpańskiego miasta Las Torres de Cotillas oraz z portugalskiego miasta Tabua, którzy chętnie brali udział w zwiedzaniu i poznawaniu miasta.

20 lipca br. gościom zaprezentowano również gospodarczą stronę miasta, gdzie nie mogło zabraknąć miejsca na zwiedzanie Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC.

W trakcie spotkania w Oddziale ARP S.A. w Mielcu delegacja zapoznała się z aspektami dotyczącymi funkcjonowania mieleckiej strefy a podczas wizyty objazdowej po terenie SSE w Mielcu miała okazję poznać profile działalność inwestorów strefowych.

W SSE EURO-PARK MIELEC funkcjonuje jeden przedsiębiorca, którego kapitał pochodzi z krajów iberyjskich. To hiszpański Contenur Polska, producent pojemników z tworzyw sztucznych.