A A A
Wersja kontrastowa

WyszukiwarkaDebatowano o mieleckiej strefie

Debata z okazji 20 lat funkcjonowania Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC odbyła się 20 maja br. w budynku Inkubatora Technologicznego Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego, który zlokalizowany jest w podstrefie Trzebownisko mieleckiej sse. Organizatorami wydarzenia była Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. i wydawca „Pulsu Biznesu". Wśród zaproszonych gości byli przedsiębiorcy oraz przedstawiciele otoczenia biznesu i dziennikarze.

Debatę otworzyła Pani Aleksandra Magaczewska, Prezes Zarządu ARP S.A. Następnie Kiejstut Żagun, Dyrektora Zespołu ds. Ulg i Dotacji w KPMG przedstawił wyniki raportu dotyczącego 20 lat funkcjonowania mieleckiej strefy i zaprezentował korzyści jakie przynosi współpraca Zarządzającego sse i samorządu terytorialnego na przykładzie podstref zlokalizowanych w sąsiedztwie Rzeszowa tj. Trzebownisko i Głogów Młp.

debata rzeszówNastępnie prowadzący Pan Wojciech Kowalczuk zaprosił do debaty Krystynę Skowrońską, Poseł na Sejm RP, Zdzisława Gawlika, Wiceministra Skarbu Państwa, Władysława Ortyla, Marszałka Województwa Podkarpackiego, Marcina Zielińskiego, Wiceprezesa Zarządu ARP S.A., Krzysztofa Ziarko, Prezesa Zarządu firmy RETECH, Marka Zabielskiego, Dyrektora Zakładu BorgWarner Poland, Kiejstuta Żaguna, Dyrektora Zespołu ds. Ulg i Dotacji w KPMG.

Podczas debaty poruszono tematy korzyści z inwestowania w sse i ich wpływie na rozwój gospodarczy Podkarpacia, roli administracji i Zarządzającego strefą w przygotowywaniu terenów inwestycyjnych i pozyskaniu inwestorów oraz o kierunkach rozwoju sse w kontekście wyzwań innowacyjnych.

Było to pierwsze spotkanie z cyklu debat pt.: „20 lat funkcjonowania Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC".