A A A
Wersja kontrastowa

Wyszukiwarka62 milionowe inwestycje w mieleckiej SSE

W ciągu pierwszych 3 miesięcy br. Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. zarządzająca SSE EURO-PARK MIELEC udzielił łącznie 6 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej w strefie.

Wszystkie zezwolenia zostały udzielone na projekty inwestycyjne do realizacji w województwie podkarpackim. W Mielcu aż 4 przedsiębiorców będzie rozwijać nowe inwestycje strefowe. Natomiast  w podstrefie Trzebownisko zainwestują dwie firmy z innowacyjnymi projektami w branżach budowniczej i telekomunikacyjnej.

Firmy, które otrzymały zezwolenia zadeklarowały poniesienie ponad 62 mln zł nakładów inwestycyjnych i utworzenie 64 nowych miejsc pracy w takich branżach jak: motoryzacja, IT, obróbka metalu, budownictwo i farmaceutyka.

SSE EURO-PARK MIELEC została utworzona w 1995 r. Zajmuje obecnie 1460 ha i jest zlokalizowana w 26 podstrefach: na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Śląsku, w Małopolsce, oraz na Pomorzu Zachodnim.

Od początku powstania strefy nakłady poniesione przez inwestorów wynoszą ponad 6,6 mld zł, a zatrudnienie przekroczyło 26,8 tys. osób. Do tej pory wydano 304 zezwolenia na prowadzenie działalności na obszarze strefy.

Wśród największych pracodawców znajdują się takie firmy jak: Lear Corporation Poland II, Polskie Zakłady Lotnicze, KIRCHHOFF POLSKA, BURY, BORGWARNER  POLAND, MTU Aero Engines Polska, Firma Oponiarska DĘBICA, Zelmer Pro, Kronospan i BRW. Wiodące branże to: lotnictwo, motoryzacja, obróbka metali oraz przetwórstwo tworzyw sztucznych.